Odzyskiwanie danych z macierzy RAID co wypada rozumieć.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0,1 w sprawne badania.

Przywracanie danych RAID 0,1

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Odzyskiwanie danych z macierzy RAID to proces odzyskiwania utraconych danych z uszkodzonego lub niesprawnego urządzenia pamięci masowej SAN, magistrali lub sieci. Najczęstszą przyczyną utraty danych po awarii jednego z tych urządzeń jest uszkodzenie struktury logicznej urządzenia. Za pomocą polecenia RAID na każdym urządzeniu pamięci masowej dane są dzielone na fragmenty, które następnie są przesyłane do poszczególnych użytkowników za pośrednictwem buforów we/wy lub scentralizowanego systemu plików. W przypadku awarii system operacyjny zazwyczaj próbuje odzyskać optymalną liczbę fragmentów. Jeśli tylko jeden kawałek jest odzyskiwany operacja może zostać utracone.

Odtwarzanie danych z macierzy RAID reputacja wspaniała zarekomendowania.

Aby dokonać dokładnej oceny i oszacowania całkowitej utraty danych, należy najpierw przyjrzeć się fizycznemu stanowi urządzeń SAN. Po dokonaniu fizycznych napraw i uznaniu urządzeń SAN za sprawne należy przeprowadzić przegląd procesu fizycznego odzyskiwania danych. Na poszczególnych urządzeniach podjęto próby odczytu i zapisu wszystkich zasobów. Należy zauważyć, że niektóre zapisy zawsze się nie powiodą, niezależnie od poziomu naprawy. Jeżeli pojedyncze urządzenie nie jest sprawne, na uszkodzonym dysku można umieścić nadmiarowy punkt odzyskiwania.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0,1 dodatni tryb.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę ilość czasu, jaką zajmie odzyskiwanie danych z dysku raid. W zależności od stopnia uszkodzenia dysku twardego odzyskanie utraconych danych może potrwać nawet kilka miesięcy. Odzyskiwanie danych z macierzy RAID nie powinno być stosowane jako podstawowa metoda odzyskiwania danych, ale raczej jako procedura awaryjna lub odzyskiwania danych po awarii. Jeśli sieć SAN przestanie działać przez dłuższy czas, utrata danych nastąpi szybciej. W przypadku odzyskiwania danych z macierzy RAID istotne jest zrozumienie czasu potrzebnego na odzyskanie danych.

Odtwarzanie danych z macierzy RAID ceny i szanse.

Odzyskiwanie danych z systemu Raid powinno być wykonywane na dysku niedostępnym lub na dysku, który został niedawno sformatowany. Proces deduplikacji danych powinien zostać zakończony, a wszystkie dane przepłukane, aby zapewnić spójność z resztą systemu pamięci masowej. Aby zminimalizować ryzyko nadpisania danych, przed rozpoczęciem właściwego odzyskiwania należy wykonać kontrolę poprawności. Zapewni to, że żadne nadpisane dane nie spowodują uszkodzeń w przypadku awarii dysku twardego lub innej awarii dysku fizycznego. Kontrole poprawności nie są tak konieczne w przypadku raidu, ponieważ dane są przechowywane w różnych lokalizacjach na tym samym dysku.

Konfiguracja macierzy raid lub odzyskiwanie danych z macierzy raid może być również skopiowane na inny komputer. Proces ten jest często określany mianem klonowania. Proces ten jest wysoce nieefektywny i może prowadzić zarówno do utraty danych, jak i uszkodzenia systemu operacyjnego. Tylko bardzo rzadko replikacja raid może być wykonywana na serwerze działającym na żywo. Z tego powodu często rozsądnie jest przeprowadzać odzyskiwanie z komputera zapasowego lub rezerwowego.

Proces odzyskiwania danych z dysku Raid jest stosunkowo prosty. W przypadku wykrycia problemów podczas procesu odzyskiwania danych, komputer zostanie bezpiecznie otwarty i zostaną wykonane niezbędne procedury. Po otwarciu komputera rozpocznie się proces odzyskiwania danych. Odzyskiwanie danych odbywa się w kilku fazach, w tym:

Przywracanie danych z macierzy RAID komu można zawierzyć takie działanie.

Awaria dysku twardego występuje, gdy dysk jest nadmiernie zapisywany przez istniejące dane. Jeśli dysk jest nadmiernie zapisany, należy go naprawić lub wymienić. Uszkodzony dysk twardy jest zazwyczaj wymieniany na nowy lub odświeżany za pomocą zewnętrznego urządzenia dyskowego. Aby uniknąć nadpisywania istniejących danych, często stosuje się replikację raid.

Awaria dysku twardego zazwyczaj dotyczy tylko jednego sektora dysku w danym czasie. Każdy sektor jest przenoszony na miejsce, tak aby następny sektor był wolny od bezużytecznego miejsca. Po zapełnieniu całej macierzy raid proces kończy się i odzyskiwanie jest zakończone. Ta metoda odzyskiwania jest bardzo skuteczna, ale może być spowolniona przez ilość pracy, która musi być wykonana podczas procesu odzyskiwania.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *